Przejdź do głównej zawartości

Ekrany akustyczne tną Kielce na kawałki. Ulica 1 Maja będzie wyglądała, jak rynna!

Na odcinku modernizowanej ulicy 1 Maja, pomiędzy ulicą Zagnańska, a rondem im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, widać już rząd słupów do których będą mocowane panele akustyczne. To już kolejne miejsce na terenie miasta, gdzie montuje się nikomu niepotrzebne ściany. 
 
Ekrany akustyczne na terenie miasta to jest jakieś szaleństwo!. Czy rzeczywiście chronią przed hałasem? Jakim hasłem, skoro nikt się na hałas nie uskarża. To nie mieszkańcy wnioskują o budowę ekranów, ale są nam arbitralnie narzucane. Ekrany akustyczne przede wszystkim szpecą krajobraz miejski i są zagrożeniem dla mieszkańców. W tych miejscach w Polsce, gdzie ustawiono ekrany notuje się więcej rożnego rodzaju przestępstw, a patrolowanie takiej okolicy przez służby porządkowe jest bardzo utrudnione. 
 
Poza tym ekrany kosztują krocie ... do 2,5 tys. zł za metr bieżący i zapewne te na ulicy 1 Maja nie będą tańsze! Ich absurdalność widzi każdy poza ... no własnie kim! Czy można poznać autora tego "dzieła"?

Ekrany akustyczne tną Kielce na kawałki
Ulica 1 Maja z lasem słupów.

Idę o zakład, że ekrany będą rozbierane. W żadnym mieście we Francji, czy w Niemczech nie ma czegoś takiego. Polska norma jest o 5dB bardziej rygorystyczna, niż w bogatych państwach Europy Zachodniej. Ale to właśnie u nas dochodzi do wielkiej rozrzutności. Te 5dB robi ogromna różnicę w ilości budowanych ekranów. W wyniku obniżenia normy o 5dB ilość budowanych ekranów w Polsce spadłaby o połowę Czy ktoś zatrzyma to szaleństwo! 

Czy musicie te ekrany wybudować, aby dopiero wtedy przekonać się, jak zeszpecono miasto. Jak nie zatrzyma się tego "akustycznego" absurdu, to niedługo będziemy mieszkali w gettach ogrodzonych ekranami dźwiękochłonnymi. 

Ekrany akustyczne tną Kielce na kawałki

Komentarze

  1. Są dostępne lepsze rozwiązania od ekranów - mam na myśli bariery hałasu, które wkomponowują się w otoczenie i zamiast kolonii rdzy mamy ścianę zieleni. http://www.akerpol.pl/bariery-halasu.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, ze zasłonią ten syf stojący i walący się przy ulicach.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Syf to się sprząta, a nie zasłania. Niedługo założą te zielone materace, to okaże się jakie to piękne.

      Usuń
  3. niedługo całkowiscie wszedzie pozstaniają i będzie jak w gettcie ;)


    zapraszam na fajną stronkę.

    http://portalck.eu

    OdpowiedzUsuń
  4. ktoś powinien odpowiedzieć przed sądem za te ekrany - to przeciez jakies komunistyczne metody walki z hałasem niespotykane w całej europie. Holenderska telewizja przyjechała nakrecać film o tym zdjecia sobie robili i nasmiewali sie z nas. Wstyd Panowie urzednicy wstyd.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania ...

Popularne posty z tego bloga

Trochę historii czyli Technikum Chemiczne przy ulicy Marchlewskiego w Kielcach

Przy Alei Legionów praktycznie naprzeciw stadionu Korony znajduje się budynek jednej z najstarszych szkół ponadpodstawowych w Kielcach. Ten niepozorny obiekt wybudowany został pod koniec lat 40. ubiegłego wieku.  Przez całe dziesięciolecia mieściło się tutaj  Technikum Chemiczne i z tą szkoła kojarzy się ten budynek dla  większości  starszych mieszkańców Kielc, a dla kibiców, którzy przychodzili na stadion Błękitnych na mecze II i III ligi piłki nożnej, to już na pewno. Dlaczego dla kibiców piłkarskich? Ponieważ idąc na stadion ulicą Marchlewskiego (to dawna nazwa obecnej Alei Legionów) zawsze przechodziło się obok tej szkoły. Obecnie w budynku mieści się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kielcach, w którego skład wchodzą: VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego i Technikum Nr 8, które kontynuuje tradycje dawnego Technikum Chemicznego. Z historią szkoły można zapoznać się na stronie  Historia szkoły Technikum nr 8 ...

Czy ten czołg jest na sprzedaż ?

W Białogonie natknąłem się na czołg T34 . Stoi niedaleko trasy E77 na terenie dawnej (a może i jeszcze obecnej ?) Agromy. Czy ten czołg został wystawiony na sprzedaż ? Niestety nikt nie potrafił mi udzielić odpowiedzi. Zresztą i tak bym go nie kupił, bo gdzie bym go miał trzymać ? W mieszkaniu w bloku ? A to by się sąsiedzi zdziwili ! W każdym razie jest piękny i kojarzy się z filmem Czterej Pancerni i Pies bez dźwigu ani rusz taki to ciężar próba na zgniatanie T-34 czyli Czterej Pancerni i Pies. Ten czołg na zawsze będzie w Polsce kojarzony z tym serialem Odłamkowym ładuj ! Ognia ! W ZSRR produkcja czołgu T-34/85 trwała do 1950 roku. Nie udało mi się ustalić, czy ten czołg brał udział w WWII Czołg T-34/85 był pierwszym wozem bojowym produkowanym w Polsce na skalę masową. W 1951 r. Polska zakupiła licencję na jego produkcję. Docelowo planowano produkować aż 3 tys. wozów rocznie  [źródło: Wikipedia]. Czy ten egzemplarz jest Made in Poland nie ...

Glinianka Wietrznia

Po północnej stronie rezerwatu przyrody Wietrznia znajduje się zbiornik wodny, który powstał w zagłębieniu terenu. Czy zbiornik powstał w wyniku działania człowieka, czy też w sposób naturalny tego nie wiem. Zbiornik nazywany jest najczęściej Glinianką , co może wskazywać, że powstał w miejscu jakiegoś wyrobiska.  Jako "ciekawostkę" chciałem podać googlowatą nazwę tego zbiornika. Według map Google zbiornik nosi nazwę Jezioro Szmaragdowe ... ha ha ha. Jeżeli już ... to Jezioro Szmaragdowe wersja 2.0 . Tyle tych rezerwatów i zbiorników w Kielcach, że nie ma co się dziwić, że komuś wszystko plącze się i miesza. Jezioro Szmaragdowe ??? Zbiornik leży na obrzeżu rezerwatu Wietrznia . Ludzie i zwierzęta kąpią się w nim. Podobno można spotkać tutaj wędkarzy, co wskazywałoby, że nie jest to teren chroniony jako użytek ekologiczny? Tablic informacyjnych nie znajdziecie obok zbiornika, poza "tradycyjną" tablicą zakazującą kąpieli. Zbiornik zasilany jest wodami opad...