Wiadukty specjalnego przeznaczenia nad S7

Jadąc drogami szybkiego ruchu co chwila przejeżdżamy pod wiaduktami. Zazwyczaj kierowcy nie zastanawiają się co to za wiadukty i czemu służą. Jednak nie wszystkie wiadukty służą przemieszczaniu się innych pojazdów lub pieszych. 

Pomiędzy Górkami Szczukowskimi, a węzłem drogowym Kielce Zachód nad S7 znajdują się dwa wiadukty. Mniejszy, z podwieszoną kładką to wiadukt pieszo-rowerowy. Większy wiadukt to promenada dla zwierząt. Ponieważ droga szybkiego ruchu odcięła zwierzętom możliwość przemieszczania się w obrębie tego samego kompleksu leśnego, więc teraz nie pozostało zwierzakom nic innego, jak zmiana przyzwyczajeń. Czy im ta droga pasuje, czy też nie, innej nie znajdą. Jak z ruchem na tej promenadzie? W dzień zapewne słabo, ale w nocy pewnie lepiej. Żadnego leśnika nie spotkałem, więc nie miałem kogo zapytać, a w odnajdywaniu śladów zwierząt w terenie nie jestem zbyt mocny :)

Wracając do wiaduktu rowerowego chciałem powiedzieć, że spotkałem kilku rowerzystów jadących od strony ulicy Kruszelnickiego. Właśnie z tej ulicy, jadąc z Kielc, najszybciej dotrzemy na szczyt wiaduktu rowerowego. Gdzie dalej prowadzi droga? Nie sprawdzałem, ale na zachód zbyt daleko nie dojedziemy, bo na przeszkodzie stanie nam Bobrza, więc trzeba będzie skręcić albo na północ, albo na południe ... lub też wrócić.


| zdjęcia z 9 lipca 2017 roku |
Share on Google Plus

Autor Bloga Kieleckie: Witold Witecki

Z jednej strony pasja do jazdy na rowerze po drogach i bezdrożach, a z drugiej pasja fotograficzna, to wybuchowa mieszanka, która znalazła swoje ujście w ... blogerskiej pasji. Blog Kieleckie to subiektyne spojrzenie na Ziemię Świętokrzyską przez pryzmat aparatu fotograficznego.

0 komentarze :

Prześlij komentarz