Wiadukty specjalnego przeznaczenia nad S7

Jadąc drogami szybkiego ruchu co chwila przejeżdżamy pod wiaduktami. Zazwyczaj kierowcy nie zastanawiają się co to za wiadukty i czemu służą. Jednak nie wszystkie wiadukty służą przemieszczaniu się innych pojazdów lub pieszych. 

Pomiędzy Górkami Szczukowskimi, a węzłem drogowym Kielce Zachód nad S7 znajdują się dwa wiadukty. Mniejszy, z podwieszoną kładką to wiadukt pieszo-rowerowy. Większy wiadukt to promenada dla zwierząt. Ponieważ droga szybkiego ruchu odcięła zwierzętom możliwość przemieszczania się w obrębie tego samego kompleksu leśnego, więc teraz nie pozostało zwierzakom nic innego, jak zmiana przyzwyczajeń. Czy im ta droga pasuje, czy też nie, innej nie znajdą. Jak z ruchem na tej promenadzie? W dzień zapewne słabo, ale w nocy pewnie lepiej. Żadnego leśnika nie spotkałem, więc nie miałem kogo zapytać, a w odnajdywaniu śladów zwierząt w terenie nie jestem zbyt mocny :)

Wracając do wiaduktu rowerowego chciałem powiedzieć, że spotkałem kilku rowerzystów jadących od strony ulicy Kruszelnickiego. Właśnie z tej ulicy, jadąc z Kielc, najszybciej dotrzemy na szczyt wiaduktu rowerowego. Gdzie dalej prowadzi droga? Nie sprawdzałem, ale na zachód zbyt daleko nie dojedziemy, bo na przeszkodzie stanie nam Bobrza, więc trzeba będzie skręcić albo na północ, albo na południe ... lub też wrócić.


| zdjęcia z 9 lipca 2017 roku |
Share on Google Plus

Autor Witold Witecki

Kieleckie to osobiste, a co za tym idzie wybiórcze i subiektywne spojrzenie na Kielce i Ziemię Świętokrzyską. Spojrzenie przede wszystkim przez pryzmat fotografii, bo bez zamiłowania do fotografowania nie byłoby Kieleckiego blogowania. Blog od samego początku miał być wspólnym przedsięwzięciem grupy osób, które chciałyby i mają coś do opowiedzenia o Ziemi Świętokrzyskiej. Nie tracę nadziei, że tak się kiedyś stanie. Obywatele Kielc ... zapraszam do blogowania!