Kratownicowa kładka nad Czarną Nidą

W miejscu, gdzie tory linii kolejowej do Buska przecinają Czarną Nidę znajdują się trzy kolejowe mosty, ale nie o mostach chciałem tym razem napisać. W odległości około 100 metrów na wschód od mostów rozpostarta jest nad nurtem wartko płynącej Czarnej Nidy kratownicowa kładka. Kładka służy pieszym i posiadaczom jednośladów, którzy chcą przedostać się na drugi brzeg rzeki z drogi Wolica - Morawica w kierunku na Nidę i Brzeziny.

To jedyna możliwość przejścia suchą stopą nad Czarną Nidą na przestrzeni 7 kilometrów. Najbliższe przejazdy przez rzekę usytuowane są na mostach w drodze nr 73 oraz w Ostrowie. Podobno znajdują się w okolicy brody, ale nie sprawdzałem, więc nic pewnego na ten temat nie mogę napisać.

/ zdjęcia z 8 września 2016 roku /
Share on Google Plus

Autor Witold Witecki

Kieleckie to osobiste, a co za tym idzie wybiórcze i subiektywne spojrzenie na Kielce i Ziemię Świętokrzyską. Spojrzenie przede wszystkim przez pryzmat fotografii, bo bez zamiłowania do fotografowania nie byłoby Kieleckiego blogowania. Blog od samego początku miał być wspólnym przedsięwzięciem grupy osób, które chciałyby i mają coś do opowiedzenia o Ziemi Świętokrzyskiej. Nie tracę nadziei, że tak się kiedyś stanie. Obywatele Kielc ... zapraszam do blogowania!